×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Градоначалникот Еркан Арифи доби доби уште еден мандат да го води Липково

  18.10.2021 10:22 | Сузана Николиќ

  Досегашниот градоначалник на Липково Еркан Арифи од ДУИ победи во првиот круг на локланите избори и доби уште еден мандат да ја води општината. 

  Градоначалникот Еркан Арифи доби доби уште еден мандат да го води Липково

  Арифи доби поддршка од 7.087 гласачи, наспроти неговите противкандидати Арсим Идризи 1664 гласа, Љуан Рамадани 544 и Евзи Јашари 189 гласа.

  Во Советот на Општина Липково најмногу гласови освои ДУИ 5.653, потоа Алијанска за Албанците и Алтернатива- 1.944 гласа, Беса - 708, ГИ Абдука Реџепи 460, СДСМ - 357 и ДПА - 339.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk