×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Крива Паланка ги прогласи најдобрите за 2021 година

  29.12.2021 11:58 | Жаклина Цветковска

  Општина Крива Паланка ги прогласи најдобрите професионалци за 2021 година, меѓу кои традиционално се најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител.

  Крива Паланка ги прогласи најдобрите за 2021 година

  За најдобар пожарникар од ТППЕ Крива Паланка е прогласен Бобан Јовановски, Никола Петровски е најдобар полицаец, а признанието за најдобар крводарител го понесе Свете Милановски.

  Признанијата и наградите на најдобрите им ги врачија градоначалникот Сашко Митовски и претстедателката на Општинскиот совет Изабела Павловска.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk