×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Опожарено возило во Кратово

  05.03.2023 17:09 | Жаклина Цветковска

  Вчера на ул.„Св.Ѓорѓи Кратовски“ во Кратово било опожарено возило, но за среќа нема повредени.

  Опожарено возило во Кратово

  Во Полициската станица Кратово било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „шкода ромстер“ во движење, управувано од Д.А.(39) од Кочани.

   Пожарот го изгаснал возачот, а повредени лица нема. Извршен е увид бил на местото на настанот.