×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Паланчанец фрлил молотов коктел пред домот на бившата сопруга

  22.02.2023 08:27 | KumanovoNews

  Жител на Крива Паланка предизвикал експлозија откако фрлил запалива течност пред домот на неговата сопруга од која се разведувал.

  Паланчанец фрлил молотов коктел пред домот на бившата сопруга

  „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против 46-годишен жител, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 02.01.2023 пред домот на неговата сопруга, со која се во бракоразводна постапка, тој фрлил шише со запалива течност и предизвикал експлозија“, соопшти МВР. 

  (фото. архива)