×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Сашко Митовски избран за градоначалник на Крива Паланка во првиот круг

  17.10.2021 21:23 | Жаклина Цветковска

  Кандидатот за градоначалник на СДСМ Крива Паланка, Сашко Митовски ја однесе изборната победа во оваа општина во првиот круг од локалните избори 2021.

  Сашко Митовски избран за градоначалник на Крива Паланка во првиот круг

  Според првичните и неконечни резултати од ДИК, довербата му ја дале 63,01% од избирачите што излегле на гласање, а Митовски веќе ја објави победата и на својот Фејсбук профил.

  Неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Александар Рангелов освои 30,59% од гласовите, Зоран Павловски од ЛДП и ДОМ 2,28%, а за Славчо Станковски од ИНТЕГРА гласале 0,46% од граѓаните.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk