×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Две медали за младите пингпонгари на Куманово

  13.10.2020 09:01 | KumanovoNews

  Во спортската сала на гимназијата „Гоце Делчев“, во недела се одржа шестиот традиционален Турнир во пинг понг за млади надежи „Куманово 2020“, во организација на Пинг понг клубот „Куманово“ и Општинскиот сојуз на спортови Куманово.

  Две медали за младите пингпонгари на Куманово

  На турнирот настапија 12 пинпонгари и пингпонгарки од пет клуба во државата.

  Во категорија на кадетки првото место го освои Изабела Ковачевска од ППК „Зегин Берово“, второпласирана е Елена Ѓорѓева од ППК „Струмица“, а трета е Лена Гидалова од ППК „Студент“ од Скопје.

  Во категорија на кадети двоен успех на пингпонгарите на ППК „Куманово“ прво место за Андреј Василевски и второ за Ведарн Рангелов, додека третото место му припадна на Петар Јуришиќ од ППК „Студент“ од Скопје.

  Турнирот за отворен го прогласи претседателот на Општинскиот сојуз на спортови Филип Колевски, кој на младите пингпонгари им посака успешни натпревари.

  Турнирот се одржа со почитување на сите потребни мерки и протокол за натпревари, со намален број на натпреварувачи.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk