500x100-1
01. 11. 2019 11:37

КК Куманово против некогашниот најголем ривал во шампионатот МЗТ Скопје

КК Куманово против некогашниот најголем ривал во шампионатот МЗТ Скопје

Кумановските кошаркари, утре во 17 часот на гостински терен, ќе го играат четвртиот натпревар од Првата машка лига, против екипата на МЗТ Скопје Аеродром.

До сега КК Куманово има одиграно 3 натпревари, од кои на два има забележано победа, а на последниот натпревар против екипата на Работнички доживеа пораз со само 2 бода разлика.

Во овој натпревар, нашата екипа ја очекува потешка игра бидејќи станува збор за некогашниот најголем ривал во натпреварите

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk