×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Кошаркарите загубија, ракометарките го победија Вардар

  14.03.2022 12:21 | KumanovoNews

  Ракометарките на Куманово забележаа победа на завчерашниот натпревар против тимот на Вардар со резултат 29:28.

  Кошаркарите загубија, ракометарките го победија Вардар

  Со оваа победа, Куманово се наоѓа на втората позиција на табелата со 4 победи и 1 нерешен резултат. Лидер во Супер лигата е тимот на Ѓорче Петров кој досега има 5 победи во 5 одиграни натпревари и е противник на Куманово во следното коло. 

  Граматова Пена беше најефикасна на натпреварот со 8 гола, Алмеида Андреза постигна 5 гола, а со 4 гола натпреварот го завршија Кипријановска Јована, Нолевска Наташа, Цветановска Сара и Џакмиќ Амела.

  Кошаркарите на Куманово забележаа нов пораз во домашното првенство, овој пат против тимот на Кожув со резултат 95-80. Новиот американец во тимот, Самсон Акано постигна 35 поени. Куманово го зацврнува своето место на десетата позиција со 4 победи и 14 порази.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk