×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кошаркарките на Куманово ја забележаа втората победа во низа

  06.02.2023 11:02 | KumanovoNews

  Кошаркарките на Куманово играат одлично по зимската паузата и ја забележаа втората победа во низа. Овој викенд беа подобри од тимот на Пониква со резултат 34:62, а во минатото коло го победија лидерот на табелата Шкупи со резултат 63:57.

  Кошаркарките на Куманово ја забележаа втората победа во низа

  Зимската пауза беше искористена за промени, па женскот кошаркарски колектив доби нова управа и подршка од општината. Следуваше промена на тренерската позиција, тимот го презема Мартин Антевски и доби 3 засилувања. Александра Петрушевска, Стефанија Костадинова и Теа Алексовска се кошаркарките кои недостасуваа за да почне ЖКК Куманово да бележи позитивни резултати. 

  Во победата против Пониква, Александра Петрушевска постигна 15 поени а Софија Норска го заврши натпреварот со 11 поени.

  Во следното коло ЖКК Куманово го пречекува Пелистер.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk