×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Кожув - Куманово, борба за деветтата позиција на табелата

  11.03.2022 08:41 | Стефан Николиќ

  Кошаркарите на Куманово утре му гостуваат на тимот на Кожув, во рамките од 18.коло од домашното првенство. 

  Кожув - Куманово, борба за деветтата позиција на табелата Фото: www.balkanleague.net

  Имајќи го предвид идентичниот скор на табелата, овој натпревар ќе има свој придонес во борбата за деветтата позиција на табелата. Кожув има 5 победи и 12 порази, а Куманово е веднаш зад нив со 4 победи и 13 порази. 

  Во првиот натпревар, Кожув триумфираше со 4 поени предност, па Куманово треба да размислува и на победа со повеќе од 5 поени за да оствари подобар меѓусебен дуел.

  Натпреварот се игра во недела и започнува во 18 часот.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk