07. 02. 2020 15:26

Куманово го пречекува Кожув

Куманово го пречекува Кожув

Кошаркарскиот клуб Куманово, во рамките на петнаесетото коло од домашниот шампионат, утре го пречекува составот на Кожув.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала на училиштето „Перо Наков“, со почеток во 18 часот.

Претходно КК Куманово постигна победа против екипата на Вардар на гостински терен со резултат од 89:85.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk