×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Ракометна сабота, прв натпревар од Купот за ракометарките, последен од првенството за ракометарите

  18.03.2022 13:19 | Стефан Николиќ

  Овој викенд започнуваат натпреварите од Купот на Македонија кој оваа сезона е организиран во четири групи. Натпреварите од групата Г ќе се играат во Куманово.

  Ракометна сабота, прв натпревар од Купот за ракометарките, последен од првенството за ракометарите

  Во сабота со почеток во 16 часот, се игра првиот натпревар помеѓу Куманово и Пелистер. Победникот од овој натпревар во недела од 16 часот ќе се сретне со екипата на Деспина. 

  Екипата на Пелистер сеуште нема победа во Супер-лигата, додека Деспина победи само на еден натпревар, што го прави Куманово апсолутен фаворит во оваа група.

  Победниците од групите подоцна ќе настапат на Фајнл-фор.

  МРК Куманово го игра последниот натпревар од Првата лига - Б, и овој натпревар ќе се игра во сабота од 19 часот. Противник е тимот на Голден Арт, кој е второпласиран на табелата, додека Куманово се четврти.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk