×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Меморијален турнир во фудбал во чест на Ванчо Ивановски - Старејко

  16.06.2023 11:15 | Оливера Пешевска

  Во салата на економското училиште „Перо Наков“ во Куманово /утре/ во сабота ќе се одржи меморијален фудбалски натпревар меѓу екипите на ветерани на ФК Куманово и ФК Работнички од Скопје.

  Меморијален турнир во фудбал во чест на Ванчо Ивановски - Старејко

   Натпреварот се игра во чест на Ванчо Ивановски - Старејко, почината фудбалска легенда на Куманово.

   Турнирот ќе започне во 16 часот, а ќе го отворат најмладите фудбалери од ФК "Еуроспорт#, а потоа следува протоколарниот дел, на кој ќе бидат доделени дипломи и благодарници, на истакнати фудбалери и нивните семејства, и на оние кои ја потпомогнаа работата на фудбалскиот клуб на ветераните

  Фудбалскиот натпревар меѓу ветераните на Куманово и Работнички започнува во 17 часот.

  Меморијалниот турнир финасиски го подржаа Општина Куманово и приватни фирми-спонзори.