Нов успех на младите пингпонгари на Куманово

28.10.2020 10:32 | KumanovoNews

Членовите на пинг понг клуб „Куманово“ забележаа нов успех и се пласираа во финалниот дел од јуниорската лига на квалификационите натпревари. Тие остварија две победи и еден пораз и како второпласирана екипа продолжува со натпреварувањата.

Нов успех на младите пингпонгари на Куманово

„И покрај сите потешкотии со кои се сретнуваме во оваа време на пандемија, со неможноста за континуиран тренажен процес, овој резултат е значаен за мојата екипа составена од кадети кои витешки се бореа со 3-5 години повозрасните пингпонгари од другите екипи во нашата група. Забележавме две победи и еден пораз и како второпласирани продолжуваме понатаму. Им благодарам на моите пингпонгари за борбеноста и желбата што ја покажаа како треба да се игра и да се бори за својот клуб и град и кога се игра и со поискусен противник. Со пласман во финалниот дел на оваа натпреварување нашата овогодишна резултатска цел е постигната во потполност, – изјави Мики Трендафиловски, координатор и прв тренер на ППК „Куманово“.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk