05. 03. 2020 15:42

Првопласираната екипа ЖРК Куманово ќе гостува кај Стружанка

Првопласираната екипа ЖРК Куманово ќе гостува кај Стружанка

ЖРК Куманово вториот натпревар од пролетната сезона од Супер лигата ќе го игра против екипата на Стружанка, на гостински терен.

Натпреварот ќе се одржи во сабота во 13:30 часот.

На почетокот од оваа сезона, кумановските ракометарки постигнаа убедлива победа над екипата на Деспина со разлика од 28 гола, а резултат 42:14. Куманово сè уште се наоѓа на врвот на табелата со 39 бодови и без ниту еден пораз.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk