×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Тенискиот клуб „ТУМБА“ беше домаќин на јуниорско првенство

  09.10.2023 10:47 | Стефан Николиќ

  Тенискиот клуб „ТУМБА“ од Куманово овој викенд  беше домаќин на Отвореното првенство на Македонија за јуниори и јуниорки до 14 години.

  Тенискиот клуб „ТУМБА“ беше домаќин на јуниорско првенство

  Кај јуниорите триумфираше членот на ТК Круна, Александар Грујиќ кој беше подобар во финалето од Иван Трпковски од ТК Чери.

  Кај девојчињата најдобра беше Анастасија Арсовска од ТК Југ која во финалниот меч беше подобра од Лина Николовска исто така од тенискиот клуб "Југ" од Скопје .

  Нашиот член Алексеј Стојановски го освои третото место откако својот настап го заврши во полуфиналето на турнирот.

  Мечевите се одиграа на тениските терени кај Спортската сала во Куманово и поминаа во духот на фер- пленот и во одлична организација од страна на организаторот.