×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ЖРК Куманово денеска го игра првиот натпревар против Макаби

  10.10.2022 11:54 | Стефан Николиќ

  Ракометарктие на Куманово денеска го играат првиот од двата меча во Европскиот ЕХФ Куп, а противник е тимот на Макаби Аразим Рамат-ган.

  ЖРК Куманово денеска го игра првиот натпревар против Макаби

  Израелскиот состав е сочинет од интернационалки од Русија, Србија Украина, Белорузија и Литванија, дополнет со млади израелски ракометарки, кои минатата сезона испаднаа во осмина-финале од шпанскиот Елче.

  ЖРК Куманово оваа сезона има млад состав, а оваа сезона во домашното првенство забележаа 3 победи и 2 пораза. 

  Првиот натпревар се игра денеска, а реваншот е утре со почеток во 18:00.