×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Алфи Бизнис центар слави една година - забава, музика, попусти и шопинг за сите ворасти

  16.05.2024 12:13 | KumanovoNews

  Првиот малопродажен парк во Куманово, „ALFI RETAIL& BUSINESS CENTER“ утре (17.05.2024) прославува 1 година од своето постоење и по тој повод организира целодневна забава за сите потрошувачи, како и попусти и шопинг искуство за сите возрасти.

  Алфи Бизнис центар слави една година - забава, музика, попусти и шопинг за сите ворасти

  „Откако ги отвори своите врати пред 1 година, овој ретаил центар направи вистинска револуција во шопинг искуството со концептот “се за дома“, односно на едно место ќе купите се што ви е потребно за вашиот дом. Истиот нуди бесплатен паркинг, едноставен пристап, одлична понуда од присутните брендовите за широка потрошувачка, како и кафе бар и слатка понуда што го прави трговскиот центар конкурентен и омилена точка за потрошувачите“, велат од компанијата.

  „ALFI RETAIL & BUSINESS CENTER“ своето место на пазарот не би го заслужил без довербата од партнерите кои се одлучија своето работење да го започнат тука. Голема благодарност до следните брендови: Алфи Техноцентар, КАМ Маркет, Аптека Карпош, ПРИМА мебел, Синсеј, Фемили Пет шоп, Алфи кафе, како и Кејра Козметикс.

  „ALFI RETAIL & BUSINESS CENTER“ има тенденција да ја продолжи оваа успешна приказна проширувајќи го својот продажен простор и збогатувајќи го со големи светски брендови како од малопродажбата, така и од гастрономијата.

  Ги покануваме сите потрошувачи на целодневна роденденска забава, утре /петок/ на 17 мај со почеток во 12 часот.

  (ПР Текст)