24. 03. 2019 10:40

Aвтомобил излетал од патот, возачот тешко повреден

Aвтомобил излетал од патот, возачот тешко повреден

Едно лице е тешко повредено откако утринава со автомобил излеталo од патот.

Несреќата се случила во 4 часот по почноќ на булеварот „Трета МУБ“, кога патничко моторно возило “Сеат леон“ со кумановски регистерски таблици управувано од Б.П.(26) од Куманово излетало од коловозот. Со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.П. кој бил пренесен во Општата болница во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk