31. 07. 2020 13:34

Автомобил удрил во шестгодишно девојче

Автомобил удрил во шестгодишно девојче

Шестгодишно девојче е удрено од автомобил на регионалниот пат Куманово – Свети Николе.

Несреќата се случила вчера во 10.20 часот,  кога патничко возило „хјундаи аксент“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(61) од с.Петровец, удрило во 6-годишен пешак од с.Колицко, кумановско.

По незгодата, малолетничката била пренесена во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk