×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • БЕЗ КОНТАКТ: АФГАНИСТАНЦИ! ОШТЕТА!!! - Епизода 4

  26.04.2024 11:14 | KumanovoNews

  Стенд - ап комичарот Мирослав Петковиќ, алиас „Чика Брко“ во четвртата епизода на „Без контакт“, ја обработува најважната тема во градот, која е над политичкиот и општествен живот, над верата, расата и самоопределувањето. Побитна е од и мајката, тоа е - „ОШТЕТА“!

  Сите појави што привремената работата во Авганистан ги донесе во нашиот град, „Чика Брко“ ги објаснува на свој начин. „Авганистанскиот живот“ и „слатките маки“ за добивање на оштета се инспиративни за секој комичар.

  БЕЗ КОНТАКТ: АФГАНИСТАНЦИ! ОШТЕТА!!! - Епизода 4