500x100-1
12. 09. 2019 11:50

БМВ со мигранти удрило во полициско возило

БМВ со мигранти удрило во полициско возило

Во СВР Куманово, ноќеска во 2 часот по полноќ било пријавено, дека на патот кон село Сопот, кумановско, патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, удрило во службено полициско возило, по што возачот побегнал со колата.

Околу 02.18 часот на патот Табановце-Куманово патничкото возило било пронајдено надвор од коловозот, а во него биле затекнати повредени двајца мигранти од Авганистан.

Тие биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk