03. 07. 2020 09:35

Директорката на Кумановската болница позитивна на коронавирус

Директорката на Кумановската болница позитивна на коронавирус

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева е позитивна ка вирусот ковид-19. Таа информцијата ја објави на својата Фејсбук страна.

„Како за добро утро, позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома. Пет месеци работа-дома, но имунитетот попушти. Хроничниот стрес и премореноста си го направија своето. Чувајте се“,  напиша Захариева.

Таа тестот го направила вчера напладне во МАНУ и резултатот брзо стигнал.

Во Кумановската болница од почетокот на кризата беа заболени повеќе од сто здравствени работници, а голем дел беа во изолација.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk