23. 03. 2020 12:47

Два нови случаи на коронавирус во Куманово

Два нови случаи на коронавирус во Куманово

 Во изминатите 24 часа регистрирани се 22 нови случаи на коронавирус во земјата, - објави министерот за здравство Венко Филипче.

По градови: Скопје (15), Дебар (4), Куманово (2) и Охрид (1).

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот, изнесува 136.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk