18. 10. 2020 22:51

Двајца повредени во сообраќајка во Куманово

Двајца повредени во сообраќајка во Куманово

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што вчера претпладне се случила на периферијата на Куманово.

На крстосницата од регионален пат Куманово-Свети Николе и бул.„Трета македонско-ударна бригада“, во 10 часот дошло до сообраќајна незгода помеѓу возило „фолксваген голф“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(35) од с.Биљановце и „фолксваген пасат“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(23) од Куманово.

Во незгодата С.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, а Г.С. се здобила со телесни повреди, констатирани во Општата Болница Куманово. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk