Две лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Никуљане

20.02.2021 - 12:02

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи на локалниот пат Куманово - Никуљане.

Две лица повредени во сообраќајка на патот Куманово-Никуљане

Сообраќајката се случила вчера во 22.20 часот, патничко моторно возило „фолксваген поло“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.Ж.(20) од с. Долно Којнаре-кумановско излетало од коловозот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобила сопатничката А.Т.(20) од Куманово, констатирани во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk