500x100-1
22. 05. 2019 15:49

Две лица повредени во судир на автомобил и мотор

Две лица повредени во судир на автомобил и мотор

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне  на ул.„Пролетерска“ во село Росоман.

До несреќата дошло при судир на патничко возило „мицубиши пајеро“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Љ.(48) од село Младо Нагоричане, општина Старо Нагоричане и мотоцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од М.Ѓ.(19) од село Росоман.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот М.Ѓ. и неговиот 15-годишен сопатник од село Сирково. На двајцата им била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци, по што М.Ѓ. бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk