500x100-1
08. 08. 2019 13:42

Фиеста излета од автопат, возачот тешко повреден

Фиеста излета од автопат, возачот тешко повреден

Возач се здобил со тешки повреди откако со својот автомобил „Форд Фиеста“ излетал од автопатот Куманово-Скопје.

Во незгодата возачот В.Т.(25) од Куманово се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, - информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.