×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Го истепала сопругот и неговата љубовница

  05.12.2012 11:39 | KumanovoNews

   Кумановка го истепала сопругот, а потоа се пресметала и со неговата љубовница, откако дознала дека се во љубовна врска.

  Го истепала сопругот и неговата љубовница

  Инцидентот се случил завчера вечер на улица “11 Ноември“, кога С.Б.(32) дошла во куќата на сопругот Т.Б.(36). Тие почнале да се расправаат, а потоа и се степале, при што жената му нанела повреда во пределот на главата. Изневерената сопруга оттука отишла кај С.И.(22) со која Т.Б се познавал, и се заканила дека ќе ја убие со безбол палка и ја навредувала, по што на сила ја качила во своето возило и ја однела кај мајката на Т.Б каде продолжиле кавгите.

  Кумановката ќе одговара за три кривични дела “насилство“, “противправно лишување од слобода“ и “нанесување телесна повреда при вршење семејно насилство“.