03. 09. 2019 11:18

Горивата со нови цени од денес

Горивата со нови цени од денес

Бензините од ноќеска на полноќ поскапea за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69 денари за литар.

Цената на дизелот останува 61 денар за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство 51 денар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,763 денари за килограм на 31,811 денари.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk