×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Гужви на Табановце

  17.07.2010 11:25 | KumanovoNews

   На граничниот премин Табановце зголемен е бројот на возила кои се движат кон Грција. На преминотот за влез и излез од државата се чека над 30 минути.

  Гужви на Табановце

  Интензитетот на сообраќај е зголемен надвор од градските средини, особено на патните правци кон туристичките места.

  Се препорачува внимателно управување со возилата  на патниот правец Куманово – Табановце каде се изведуваат работи на изградба на новиот автопат.

  Возачите да ја прилагодат брзината на движење и да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација. Крајна внимателност низ клисурите и планинските превои каде е почеста појавата на поситни одрони, ова особено се однесува за патните правци Катланово - Велес, Демир Капија - Удово и Маврово - Дебар.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk