500x100-1
21. 08. 2019 14:47

Изложба на фотографии и промоција на монографија за Драгомир Шојиќ

Изложба на фотографии и промоција на монографија за Драгомир Шојиќ

Во фоајето на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“, утревечер во 20 часот, ќе биде отворена изложба на фотографии  Драгомир Шојиќ- човек оркестар и промоција на монографијата Тамбурата на Шојиќ.

Настанот се организира под покровителство на Општина Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk