×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Концерт на камерно трио “ VIVO “

  09.04.2012 07:47 | KumanovoNews

   Утревечер во 19.30 часот во малата сала на Центарот за култура “Трајко Прокопиев“ - Куманово,  камерното трио “Vivo“ од Куманово ќе одржи концерт.

  Концерт на камерно трио “ VIVO “

  Триото го сочинуваат:  Милена Гиевска виолина,  Атанас Петров фагот и Александар Христовски - Роропулос кларинет.

  П Р О Г Р А М А :

  1. Fugue - Sylvain Tallé

  2. Divertimento II - W.A. Mocart

  3. Trio - Francois Devienne

  4. Sonata Pathetique - L.V. Beethoven

  5. Piece for Trio - James Darmody

  6. Сплет: Мајка на Марика, Се посврши сербез Донка, Рум, дум, дум...