×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Ковид вирусот и менталното здравје: Интервју со д-р Мице Дудучки, невропсихијатар

  17.01.2022 11:06 | KumanovoNews

  Какви се` последици може да остави ковид-19 врз менталното здравје, во интервјуто со невропсихијатарот Мице Дудучки. 

  Куманово е едно од најголемите жаришта на епидемијата  во државата, поради што голем број на граѓани имаат физички и ментални проблеми како последица на ковид-19.

  Ковид вирусот и менталното здравје: Интервју со д-р Мице Дудучки, невропсихијатар