500x100-1
16. 08. 2019 15:28

Кривична пријава за кумановец, затоа што предизвикал пожар

Кривична пријава за кумановец, затоа што предизвикал пожар

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Д.Ќ.(71) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 05.08.2019 околу 11,00 часот во атар на село Орашац, кумановско, кај месноста викана „Косматица“, пријавениот, на парцели со лозје и житна култура, во негова сопственост предизвикал пожар, кој се проширил и зафатил површина од околу 15 хектари сува трева и ниско стеблести растенија.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk