500x100-1
11. 07. 2019 16:54

Кривична пријава за тешка повреда против тројца кумановци

Кривична пријава за тешка повреда против тројца кумановци

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Д.Р.(27), А.Р.(26) и Ш.Р.(27), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

Пријавените физички го нападнале Ш.Р. на ул.„Поток Серава“ и притоа му нанеле тешки телесни повреди.