×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Kрводарителска акција во Клубот на воени ветерани во Куманово

  21.09.2022 12:25 | Сузана Николиќ

  Црвен крст Куманово во соработка со службата за Трансфузиона медицина утре (четврток) организира крводарителска акција.

  Kрводарителска акција во Клубот на воени ветерани во Куманово

  Акцијата ќе се одржи во просториите на Клубот на воени ветарани во Куманово од 9 часот до 15 часот.

  „Ве известуваме дека залихите на крв се повторно намалени, затоа ве замолуваме да одговорите на крводарителските акции и да помогнете да се спаси нечиј живот. Да бидеме хумани за оние на кои им е најпотребно“, порачуваат организаторите, кои порачуваат крводарителите да ги почитуваат препораките за самозаштита на Министерството за здравство.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk