×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец пронашол платежна картичка на сограѓанка и потрошил близу 4 илјади евра

  02.11.2022 12:02 | Сузана Николиќ

  Жител на Куманово пронашол платежна картичка на сограѓанка и подигнал близу 4 илјади евра. 

  Кумановец пронашол платежна картичка на сограѓанка и потрошил близу 4 илјади евра

  „Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода Р.Х.(48) од Куманово. Тој се сомничи дека откако пронашол платежна картича на 40-годишна жена од Куманово од неа извршил повеќе нелегални трансакции во вредност од 229.531 денари“, соопшти МВР. 

  Платежната картичка била пронајдена и вратена на сопственичката. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.