11. 01. 2020 14:26

Кумановка повредена во сообраќајка кај Зајас

Кумановка повредена во сообраќајка кај Зајас

 Постара жена е повредена во сообраќајна незгода на магистралниот Гостивар-Кичево во непосредна близина за влезот во селото Зајас.

Сообраќајката се случила вчера во 12.20 часот, кога патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Р(50) од Белград излетало од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево, се здобила сопатничката од возилото С.Д (70) од Куманово.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk