×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Малолетник со нарушено здравје од Куманово избегал од установа за згрижување

  14.09.2021 21:55 | Сузана Николиќ

  Вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено здравје пријавила во полицијата дека од Организациската единица Козле се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14) од Куманово.

  Малолетник со нарушено здравје од Куманово избегал од установа за згрижување

  „Тој и претходно се оддалечувал од установата“, соопшти МВР.

  Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk