12. 01. 2020 14:51

Малолетно девојче побегнало со 55 годишен маж, полицијата го пронашла и го вратила дома

Малолетно девојче побегнало со 55 годишен маж, полицијата го пронашла и го вратила дома

Тринесет годишно девојче од Куманово побегнало со 55 годишен маж од Крива Паланка, но истиот ден било пронајдено и вратено дома.

Според МВР,  завчера во 18,00 часот во Кумановската полиција, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13 годишна ќерка се оддалечила од својот дом со Ј.Р. (55) од Крива Паланка.

Во 20,00 часот од страна на полициски службеници од ПС-Крива Паланка, Ј.Р. и малолетничката се пронајдени во Крива Паланка и веднаш се известени нејзините родители.  Ј.Р. е лишен од слобода и задржан во ПС ОН-Крива Паланка и се работи на расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk