МВР: Спасено е лицето кое се обиде да скокне од зграда

08.06.2021 - 13:54

Со интервенција на преговарачки тим од Специјалната антитерористичка единица при МВР, денеска околу 12 часот, беше спасено лицето кое се обиде да скокне од покрив на зграда на ул.„Филип Втори Македонски“,  во близина на трговскиот центар Мавровка, во Скопје.

МВР: Спасено е лицето кое се обиде да скокне од зграда

„Лицето безбедно и без повреди е симнато од зградата и однесено во полициска станица за понатамошна постапка. Како што претходно објавивме, утрово во 08.10 часот од граѓанин беше пријавено дека на наведената локација има лице на покрив од зграда и дека сака да скокне“, соопшти МВР.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk