×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Направиле сообраќајка, па се степале

  23.05.2022 12:31 | Сузана Николиќ

  Полициски службеници од СВР Куманово се приведени А.С.(40) и Г. С. (42) двајцата од с.Гошинце, oпштина Липково. 

  Направиле сообраќајка, па се степале

  Тие откако учествувале во сообраќајна незгода во Куманово, физички го нападнале со тврд предмет М.С.(31) од с.Лопате. 

  По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk