×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Нови 11 случаи на ковид-19 во Куманово

  13.09.2022 16:09 | Сузана Николиќ

  Во Куманово регистрирани се 11 новозаразени од коронавирус. Во Центарот за јавно здравје во Куманово (ЦЈЗ) тестирани се 26 лица, а во моментот активни се 31 болен.

  Нови 11 случаи на ковид-19 во Куманово

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа на ниво на државата направени се 1.088 тестови, а регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19. 

  По градови во: Скопје – 91, Куманово и Прилеп  – по 11, Кавадарци – 9, Велес – 7, Охрид и Берово – по 4, Битола, Тетово и Струмица – по 3, Гостивар, Штип, Кичево, Кочани, Гевгелија , Кратово и Крушево – по 2, Ресен, Неготино, Крива Паланка, Делчево и Демир Хисар – по 1

  Регистрирани сe 384 оздравени пациенти од: Скопје – 127, Битола – 51, Прилеп – 30, Тетово – 24, Делчево – 18, Штип и Кичево – по 13, Кавадарци и Ресен – по 11, Радовиш и Крива Паланка – по 10, Велес, Охрид и Кочани – по 9, Крушево – 7, Куманово и Гостивар – по 5, Струга, Гевгелија, Неготино, Берово и Македонски Брод – по 3, Кратово и Македонска Каменица – по 2, Свети Николе, Виница и Демир Хисар – по 1

  Во текот на изминатите 24 часа нема  пријавени починати лица. Согласно, Регистарот на умрени лица со дијагноза ковид-19 од Мој Термин, регистрирани се 3 починати лица, по едно лице од Скопје, Битола и Гостивар, на возраст од 70г-78г. Сите лица се починати во домашни услови. Пријавените лица се починати во период од 05.09-10.09.2022

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk