×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Отворена изложбата Детски ликовен камп

  16.12.2011 11:16 | KumanovoNews

  Изложбата на слики и скулптури од Детскиот ликовен камп „АСНОМ 2011„, синоќа беше отворена во Центарот за култура .

  Отворена изложбата Детски ликовен камп

   На изложбата се претставени делата на учениците од основните училишта, кои со своите ментори учествуваа на првиот летен камп што се одржа летоска во Пелинце.

  Значајно е да се спомене дека продукцијата на овој камп беше мошне голема и разновидна.Вечерва ги претставуваме најдобрите дела на младите уметници. Учениците работеа во мултиетнички состав, 19 ученици од 14 основни училишта со подршка на нивните ментори-рече Наташа Анасасовка од Фондацијата за култура и спорт.   

  Присутните ги поздрави и градоначалникот Зоран Дамјановски.

  Изложбата ја организира Фондацијата за култура и спорт под покровителство на локалната самоуправа.