07. 10. 2019 12:36

Петдневна временска прогноза за Куманово

Петдневна временска прогноза за Куманово

Во Куманово времето ќе биде умерено облачно со максимална температура до 17 степени, информираат од УХМР.

Во вторник се очекува претежно сончево време со максимална температура до 17 степени, а во текот на вечерните часови температурата ќе падне на 12 степени.

Веќе во среда и четврток се очекува сончево време со покачување на максималната температура и до 23 степени, а во текот на вечерните часови температурата ќе падне на 14 степени.

Додека пак во петок иако ќе биде сончево, a температурата ќе достигне до 24 степени, сепак во текот на вечерните часови се очекува облачно време со појава на краткотраен дожд и пад на температурите до 14 степени.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk