×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • По што ќе ја паметат кумановци 2021 и што очекуваат во Новата 2022 година (видео)

  31.12.2021 16:53 | Сузана Николиќ

  Корона кризата, економската криза, изолацијата, локалните избори, невработеноста, недобивањето на датум за почеток на преговори со Европската Унија... Ова се најзначајните случувања по кои кумановци ќе ја паметат 2021 година.

  Во Новата 2022 година очекуваат дека работите ќе тргнат на подобро, пандемијата ќе заврши и ќе се врати нормалниот живот.

  На политичарите им порачуваат да бидат поискрени и посериозни. Да се свртат кон граѓаните и да ги слушаат нивните мислења и потреби, а помалку да мислат на себе и на власта.

  Во Новата 2022 година на своите сограѓани им посакуваат здравје и среќа и подобар живот за сите.

   

  По што ќе ја паметат кумановци 2021 и што очекуваат во Новата 2022 година (видео)