14. 02. 2020 14:21

Повреден пешак во Куманово

Повреден пешак во Куманово

Пешак се здобил со тешки повреди откако во него удрил автомобил.


 

Несреќата се случила вчера во 11.40 часот, на крстосницата од улиците „Христијан Тодоровски Карпош“ и „Киро Фетак“ во Куманово, кога патничко моторно возило „шкода фабија“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.М.(20) од с.Матејче-општина Липково, удрило во пешакот М.К.(84) од Куманово.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk