×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повредени двајца малолетници во сообраќајна несреќа

  09.12.2022 13:11 | KumanovoNews

  Двајца малолетници се здобиле со телесни повреди при сообраќајна несреќа , која се случила вчера, во селото Доброшане, помеѓу патничко возило „опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(28) од с.Доброшане и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Романовце, кумановско.

  Повредени двајца малолетници во сообраќајна несреќа

  Малолетникот, кој го управувал мотоциклот  се здобил со тешки телесни повреди, а неговата, исто така, малолетна сопатничка  се здобила со  телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово.

  На местото на настанот е извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.