Пожар во погон за рециклирање на картони

19.07.2021 23:02 | Сузана Николиќ

Во пожар вчера изгорел погон за рециклирање на картони во липковското село Отља.

Пожар во погон за рециклирање на картони

Пожарот настанал околу 18 часот, по што во СВР Куманово и Територијалната противпожарна единица било пријавено дека во с.Отља настанал пожар во погон за рециклирање на картони на приватно претпријатие. 

Пожарот бил изгаснат во 19.40 часот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Куманово.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk